ROZWIĄZANIA DLA PRZEMYSŁU

Kotłownie parowe

Kotłownie parowe doskonale sprawdzają się w różnorodnych gałęziach przemysłu, stanowiąc uniwersalną, a jednocześnie znaną od wieków technologię, która zaspokoi potrzeby cieplne w przemyśle (najczęściej stosuje się je w energetyce przemysłowej, gdzie wykorzystywane są powszechnie i skutecznie).

Przeznaczenie kotłowni parowych

Możliwości kotłowni parowych są szersze, niż może się to początkowo wydawać. Kotły parowe stosuje się z powodzeniem w przemyśle spożywczym, przede wszystkim w piekarniach i wszystkich zakładach, w których utylizuje się odpady pochodzenia zwierzęcego, a także w zakładach produkujących żywność dla dzieci i w przetwórstwie mleka. Ponadto sprawdzają się w zakładach tekstylnych, a także na dużą skalę w przemyśle farmaceutycznym, gdzie znajdują swoje zastosowanie już na samym początku procesu, czyli przy produkcji leków, oraz na jego końcu, czyli przy ich utylizacji. Stosuje się je także w firmach papierniczych, a także w rolnictwie. Ich funkcję grzewczą na dużą skalę wykorzystuje się też w wielu obiektach użyteczności publicznej, takich jak hotele czy szpitale.

Jak działa kotłownia parowa?

Kotły parowe mają długą, bo ponad trzystuletnią historię. Dziś są jednak zdecydowanie wydajniejsze, a technologia nadal się rozwija, dzięki czemu pojawiają się nowe, jeszcze efektywniejsze rozwiązania. Kotłownia składa się przede wszystkim z kotła właściwego i paleniska oraz z z wielu niezbędnych urządzeń pomocniczych. Należą do nich: układ uzdatniania wody (zmiękczanie, odwrócona osmoza, korekta chemiczna), układ odgazowania termicznego wody, układ odsalania i odmulania wraz ze zbiornikami rozprężnymi oraz wiele innych urządzeń instalacyjnych.

Są to, w dużym uproszczeniu, ogrzewane zewnętrznym źródłem energii zamknięte zbiorniki, wytwarzające w kotle parę wodną lub wodę o temperaturze przekraczającej 100 stopni Celsjusza. Odbywające się w kotle spalanie paliwa (gazowego, ciepłego lub stałego) powoduje wytwarzanie się energii, która z kolei pozwala na wytworzenie ciepła. Każda kotłownia parowa ma inną moc pary wodnej; w przypadku małych kotłów jest ona mniejsza; istotne jest też ciśnienie, według którego klasyfikuje się kotły.

Nasza oferta kotłowni parowych

Oferujemy instalacje niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe o wysokiej mocy pary. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców i instytucji użytku publicznego. Oferujemy kotłownie parowe oraz ich podłączenie do instalacji i dostarczamy je zarówno dla istniejących, jak i przyszłych inwestycji. Służymy kompleksowym wsparciem podczas wyboru odpowiedniej kotłowni na potrzeby danej instytucji lub przedsiębiorstwa. W pierwszej kolejności w tym celu pozyskujemy informacje na temat zapotrzebowania danego budynku, a następnie przygotowujemy ofertę i odpowiedni projekt. Po jego akceptacji przystępujemy do realizacji zlecenia i podłączenia kotłowni do instalacji. Nasze urządzenia cechują się najwyższą jakością i trwałością, ale przede wszystkim są wyjątkowo wydajne. Oferowane przez nas sprzęty to gwarancja wytrzymałości i prostoty użytkowania, a w przypadku jakichkolwiek problemów służymy wsparciem lub serwisowaniem.
WIĘCEJ W OFERCIE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła

Kolektory słoneczne / Solary

Gazowe pompy ciepła

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!