ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Fotowoltaika Gdańsk
Gdynia, Sopot, Trójmiasto

Fotowoltaika, coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli, umożliwiający pozyskiwanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić na opłatach za prąd, a jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska. Jak to właściwie działa i dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Korzyści z fotowoltaiki

Panele słoneczne nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne, co przyczynia się do spadku emisji CO2, a także poprawy jakości powietrza w miastach, redukując smog
Instalacja takiego systemu to inwestycja, która się zwraca. Wyobrażasz sobie, że możesz mieć energię prawie za darmo? Wystarczy raz ponieść koszty związane z zakupem i instalacją paneli,
Instalacja fotowoltaiczna pozwala na prawie całkowitą niezależność od zakładu energetycznego
Fotowoltaika umożliwia redukcję rachunków za prąd
Nie generuje hałasu
Można ją poddać recyclingowi
Panele fotowoltaiczne mogą działać nawet 30 lat
Zwrot inwestycji w fotowoltaikę następuje w ciągu 7-10 lat

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to jedno z wielu odnawialnych źródeł energii (OZE), które cieszy się coraz większym zainteresowaniem w ostatnich latach w związku z realizacją założeń panelu klimatycznego. Na instalację paneli słonecznych decydują się zarówno firmy i instytucje, jak i osoby prywatne. Instalowana może być montowana na dachu oraz na gruncie. Często fotowoltaika mylona jest z kolektorami słonecznymi. Rożnica między nimi polega na tym, że panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd, kolektory słoneczne – na ciepło.

Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne. Są one złożone z ogniw fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną w elektryczną. Dodatkowo potrzebny będzie falownik, który przekształci produkowany przez promieniowanie słoneczne prąd stały w prąd zmienny, z którego korzystamy w naszych domach.

Tego typu instalacja nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ponieważ nie produkuje dwutlenku węgla. Warto wiedzieć, że Polska jest nadal jednym z krajów produkujących najwięcej CO2 w przeliczeniu na wyprodukowaną energię. Czas to zmienić, a najlepiej zacząć od własnego domu.

Etapy współpracy

Pierwszym etapem jest kontakt z klientem - telefoniczny lub mailowy. Następnie oceniamy możliwości montażowe i dokonujemy wstępnemu doboru urządzeń na podstawie przesłanych zdjęć, rysunków lub map obiektu - lub po uzgodnieniu od razu przechodzimy do wizyty na obiekcie. Kolejnym krokiem jest przedstawienie szczegółowej oferty techniczno-handlowej. Po akceptacji oferty i podpisaniu umowy przystępujemy do realizacji zadania. Najpierw dostarczamy urządzenia, potem je montujemy, a następnie wypełniamy (lub pomagamy wypełniać) dokumenty zgłoszeniowe niezbędne do uruchomienia instalacji. Końcową fazą jest uruchomienie instalacji. Nasza firma sprzedaje wyłącznie sprzęt objęty gwarancją, tak byś miał poczucie bezpieczeństwa.

Służymy pomocą przy uzyskaniu finansowania oraz dofinansowania inwestycji (pomagamy w wypełnianiu dokumentacji niezbędnej przy programach np. „Mój prąd”). Dostosowujemy instalację do indywidualnych potrzeb klienta. Po uzyskaniu od klienta niezbędnych informacji nt. miejsca montażu instalacji oraz oczekiwań energetycznych, nasz dział techniczny przygotowuje ofertę wraz z wizualizacją instalacji, zestawieniem materiałów oraz bilansem energetycznym.

Z czego składają się panele fotowoltaiczne?

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym częściom, z jakich składają się tego typu systemy. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zrozumieć, w jaki sposób następuje produkcja energii elektrycznej w Twoim domu.

Panel fotowoltaiczny
To największy i najważniejszy element instalacji. Ich główną częścią składową są ogniwa PV (fotowoltaiczne, znane też jako fotoogniwa), zbudowane z płytek krzemowych. To tu następuje zamiana energii promieniowania słonecznego na elektryczną. Pokryte są szkłem hartowanym, dzięki któremu są odporne na uszkodzenia,


Falownik (inwerter)
Fotoogniwa wytwarzają prąd stały, który należy zmienić na prąd zmienny, który można dopiero wykorzystać –za zmianę odpowiedzialny jest falownik. Prąd ma wówczas moc 230V i częstotliwość 50Hz.


Optymalizator
Jest to urządzenie elektroniczne, które pozwala na monitorowanie pracy poszczególnych modułów fotowoltaicznych. Główną zaletą ich zastosowania jest możliwość osiągnięcia wyższych uzysków energii w szczególności w sytuacji nierównomiernego nasłonecznienia.


Inne części
Cały system składa się dodatkowo z okablowania wysokiej jakości, odpornego na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, złączek, zabezpieczeń w celu ochrony przeciwporażeniowej i odgromowej zarówno po stronie prądu stałego i przemiennego.

Fotowoltaika Gdańsk, Gdynia, Sopot, województwo pomorskie – wybierz Boniterm!

Zajmujemy się kompleksowym wykonaniem instalacji fotowoltaicznych, od wizualizacji, poprzez montaż, do dokumentacji powykonawczej. Oferujemy produkt najwyższej jakości umożliwiający rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami panującymi na rynku. Nasze główne urządzenia to: inwertery FRONIUS, SOLAREDGE, HUAWEI, panele VIESSMANN, LG, QCELLS, JA SOLAR.

OZE to niewyczerpane źródła bezpiecznej, zielonej energii. Na taką inwestycję decydują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które chcą uniezależnić się energetycznie, a może nawet zacząć zarabiać na sprzedaży prądu. W tak słonecznym regionie Polski, jakim jest Pomorze, łatwo o produkcję prądu, którego wytwarzanie nie zagraża środowisku. Jeśli potrzebne Tobie są instalacje fotowoltaiczne w województwie pomorskim, nie czekaj – wybierz Boniterm! Fotowoltaika w województwie pomorskim – tylko z nami!

WIĘCEJ W OFERCIE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła

Kolektory słoneczne / Solary

Gazowe pompy ciepła

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!