ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła Gdańsk

Jeśli szukasz ekologicznego, wytrzymałego i niedrogiego w eksploatacji źródła grzewczego, powinieneś zainteresować się gazowymi pompami ciepła! Wiedziałeś, że 1kWh pozyskana z energii elektrycznej kosztuje ponad 50 gr, w najpopularniejszym kotle gazowym koszt ten wynosi 17 gr, a w gazowej pompie cieplnej jest to mniej niż 10 gr?
Gazowe absorpcyjne pompy ciepła są kompleksowymi systemami grzewczymi, zasilanymi gazem ziemnym lub biogazem. Gazowe pompy cieplne powstały w opozycji do standardowych pomp elektrycznych, których koszt eksploatacji jest bardzo wysoki ze względu na koszty energii elektrycznej. Służą nie tylko ogrzewaniu wody, ale również całego gospodarstwa. Są wyjątkowo ekologiczne – gaz jest paliwem niskoemisyjnym, a jego produkty spalania służą jako dodatkowy system zasilający domową sieć grzewczą. Obecnie jest to jeden z najtańszych nośników energii. Dzięki temu, tego typu rozwiązania są tanie i niezawodne.

Jak działają gazowe absorpcyjne pompy ciepła? Z czego się składają?

Gazowe pompy wykorzystują energię pochodzącą z powietrza i transportują ją z jednostki zewnętrznej do odbiornika – instalacji centralnego ogrzewania lub systemu ogrzewającego wodę użytkową. Innym rozwiązaniem tego typu jest pompa gruntowa. Pompy składają się z następujących elementów:
  1. podłączenia do instalacji gazowej – "dolnego źródła", które doprowadza paliwo do pompy;
  2. silnika gazowego – zasilanego paliwem mechanizmu, wprawiającego w ruch przepływ energii od jednostki zewnętrznej do instalacji centralnego ogrzewania;
  3. generatora – w którym znajduje się bogaty wodny roztwór amoniaku, z którego w momencie podgrzewania następuje odparowanie czynnika chłodniczego;
  4. deflegmatora – gdzie następuje wykroplenie pary wodnej, dzięki czemu opuszczają go opuszczają czyste pary amoniaku;
  5. skraplacza – gdzie trafiają pary amoniaku podgrzewające układ C.O., po czym gwałtownie obniżają swoją temperaturę;
  6. parownika – w którym pary pobierają ciepło;
  7. absorbera – gdzie pary amoniaku absorbowane są przez roztwór wodny, czemu towarzyszy wydzielanie energii cieplnej;
  8. wymiennik ciepła – w którym ciepło trafia do wody użytkowej;
  9. warnika (sprężarka termiczna) – do którego trafia schłodzony roztwór, aby powtórzyć cały proces. Element ten odróżnia gazowe absorpcyjne pompy od innych, które wykorzystują sprężarkę mechaniczną.
Efektywność pomp gazowych mierzy się za pomocą jednostki GUE (Gas Utilization Efficiency), która opisuje stosunek uzyskanej energii cieplnej do energii otrzymanej bezpośrednio w procesie spalania gazu. 100% efektywności oznacza, że całość paliwa uległa przetworzeniu w ciepło. Dzięki temu, że nasze urządzenia pozyskują dodatkową energię z dolnego źródła, efektywność naszych urządzeń wynosi od 170% aż do 244%, co oznacza, że produkują one nawet ponad dwukrotnie więcej energii cieplnej, niż uzyskują z samego spalania paliwa!

Gazowe pompy cieplne są jednymi z najtańszych sposobów ogrzewania budynku. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego rozwiązania grzewczego! Wysoka efektywność i niska awaryjność sprawiają, że jest to ekonomiczna, długoterminowa inwestycja. Montaż pompy odbywa się na zewnątrz budynku, co jest rozwiązaniem bezpiecznym również ze względu na szczelną, odporną na warunki atmosferyczne obudowę. Idealnym rozwinięciem tego typu systemu jest ogrzewanie podłogowe. Jednocześnie takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie większej przestrzeni wewnątrz domu i ułatwi aranżację wnętrz dopasowaną do Twoich potrzeb. Pamiętając również o zmianach klimatycznych i szkodliwości niektórych paliw, gazowe absorpcyjne pompy ciepła nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne!

Skorzystaj z naszych gazowych pomp cieplnych

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli gazowych pomp cieplnych, które wszystkie charakteryzują się nie tylko niskimi kosztami eksploatacji, wysoką klasą energetyczną, ale również nie wpływają na zanieczyszczenia powietrza dzięki wykorzystaniu gazu jako paliwa. Każda z nich posiada swój własny przewód kominowy, więc nie musisz martwić się o instalację komina, a ich kondensacyjne układy spalania zwiększają efektywność całego urządzenia! Pamiętaj, że możesz otrzymać dofinansowanie na nowe źródło ciepła.

Nasza firma dysponuje różnymi modelami gazowych absorpcyjnych pomp, takimi jak:
Działamy na terenie Trójmiasta i całego województwa pomorskiego! Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną i mailową. Nasi konsultanci nie tylko udzielą Ci niezbędnych informacji, ale również zaproponują kompleksowe rozwiązania dla Twojego gospodarstwa domowego.
WIĘCEJ W OFERCIE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Kolektory słoneczne / Solary

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!