ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Kolektory słoneczne Gdańsk
Trójmmiasto, Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kolektory słoneczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego - prawidłowo wykonana instalacja pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii potrzebnej do zasilania systemu ogrzewania budynków, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie wysokości rachunków. Energia słoneczna może być wykorzystywana zarówno do ogrzewania wody użytkowej jak również do wspomagania systemu centralnego ogrzewania.

Jak działają kolektory słoneczne i dlaczego warto zainstalować je w Trójmieście?

Ciemna powierzchnia kolektora to absorber, którego celem jest pochłanianie ciepła z promieniowania słonecznego. Orurowanie zajmuje się odbieraniem tego ciepła, obudowa zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi, a przykrycie szklane przed utratą ciepła.

Dużą popularnością cieszy się łączenie kolektorów słonecznych z pompami ciepła, pozyskującymi energię na przykład z wody, dzięki czemu można całkowicie uniezależnić się pod względem ogrzewania od konwencjonalnych, nieekologicznych źródeł.

Kolektory umieszcza się na dachach budynków mieszkalnych, instytucji i przedsiębiorstw. Inwestują w nie zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy i samorządy. To ekologiczna, zielona energia cieplna, dzięki której możesz zredukować opłaty za ogrzewanie i uwolnić się od awarii i przerw w dostawach. Można też uzyskać duże dofinansowania, dzięki którym inwestycja jeszcze szybciej się zwraca. A jednocześnie zyskujesz bezcenne poczucie, że nie przyczyniasz się do degradacji środowiska! Taki kolektor to prawdziwa inwestycja w przyszłość.

Boniterm – kolektory słoneczne w województwie pomorskim

W pierwszej kolejności klient przesyła nam informacje na temat swoich oczekiwań względem kolektora i na temat wymiarów dachu. Jeśli nie wie, który kolektor chce wybrać, służymy wsparciem. Zajmujemy się sprzedażą i montażem kolektorów, zarówno na dachach budynków, jak i poza nimi. Produkty naszej firmy cieszą się dużym uznaniem ze względu na ich wydajność – całkowicie zaspokajają zapotrzebowanie energetyczne domów, instytucji i przedsiębiorstw. W krótkim czasie możesz zacząć się cieszyć nowym źródłem energii dla swojego budynku, bezpiecznym, ekologicznym i darmowym!

Realizujemy zlecenia na terenie całego województwa pomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Gdyni, Gdańska i Sopotu. Warto wiedzieć, że to właśnie w tym regionie jest najwięcej dni słonecznych, dlatego kolektory słoneczne cieszą się tu ogromnym zainteresowaniem!
WIĘCEJ W OFERCIE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Gazowe pompy ciepła

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!