SYSTEMY GRZEWCZE

Ogrzewanie podłogowe Gdańsk, Pomorskie

Najwięcej zimna pochodzi z podłogi, może to więc od niej należy zacząć podczas wyboru systemu ogrzewania? Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością, bo pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, nie wymaga montażu grzejników i jest bardzo komfortowe dla użytkowników. Oferujemy zarówno elementy ogrzewania podłogowego, jak i cały system w oparciu o sprzęt najwyższej jakości, który zapewni Ci ciepło przez długie lata.

Ogrzewanie podłogowe – zalety

Taki system pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu, ponieważ w ten sposób można osiągnąć wyrównanie temperatury w pomieszczeniach. .

Do tego dochodzi przyjemny dla stóp efekt ciepłej podłogi. Użytkownicy cenią sobie też fakt, że umieszczenie w domu takiej instalacji pozwala uniknąć montowania innych elementów grzejnych, dzięki czemu mają większe możliwości aranżacji wnętrza, bez konieczności zastanawiania się, czy dany mebel może stać koło grzejnika.

Jest to też ogrzewanie niskotemperaturowe. Temperatura nie przekracza 45 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest nadal komfortowa dla stóp, a jednocześnie swobodnie przepływa przez pomieszczenia, nie uciekając pod sufit.

Skoro ciepła ucieka mniej, możemy obniżyć temperaturę grzania, a warto wiedzieć, że jeden stopień Celsjusza mniej to nawet 10% mniejsze wydatki na ogrzewanie.
Istotny jest też aspekt ekologiczny – ogrzewanie podłogowe świetnie współpracuje z alternatywnymi źródłami energii, szczególnie z pompami ciepłą.

Jednocześnie powietrze nie wysusza się tak bardzo, jak w przypadku standardowych grzejników, a także nie unosi się kurz czy drobnoustroje. Standardowe ogrzewanie z wykorzystaniem grzejników sprzyja rozwojowi roztoczy, wykorzystanie instalacji podłogowej mu zapobiega. Docenią to w szczególności alergicy.

Ilość zużywanej energii spada o kilkanaście procent, co wymiernie przekłada się na koszty eksploatacji systemu ogrzewania.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

By wyjaśnić działanie ogrzewania podłogowego, przyjrzyjmy się jego poszczególnym elementom.
  1. Izolacja przeciwwilgociowa – zapobiega wnikaniu wilgoci, jest ułożona na izolacji podstawowej, na przykład płycie styropianowej.
  2. Taśma brzegowa – umożliwia wylewce betonowej pracę, układa się ją wzdłuż ścian.
  3. Izolacja cieplna – ma na celu nakierowanie ciepła do pomieszczenia, zapobiega jego ucieczce w dół. Jej grubość zależy od tego, czy pomieszczenie niżej ma być ogrzewane. Do płyty przy pomocy spinek montuje się rurę grzewczą.
  4. Rury grzewcze – serce całej podłogówki. Rury układa się w odpowiedniej odległości, co 100, 150, 200 lub 300 milimetrów.
  5. Wylewka betonowa – to ona pracuje podczas nagrzewania i wychładzania.
  6. Ostatnim elementem jest sama posadzka. Mogą to być płytki ceramiczne, wykładzina, parkiet, panele lub kamień. Każdy materiał stawia inny opór cieplny, dlatego warto mieć to na uwadze podczas wyboru posadzki. Najlepiej sprawdzają się płytki ceramiczne i kamień.
Korzystając z naszej podłogówki zyskujesz system ogrzewania na długie lata, cechujący się szczególną trwałością i wydajnością. Oferujemy produkty wyłącznie najwyższej jakości, a także ich bezpieczny i skuteczny montaż. Najpierw szczegółowo przeprowadzamy wywiad z klientem i zbieramy informacje na temat samego budynku. Dopasowujemy system pod obliczeniowe zapotrzebowanie cieplne, następnie przygotowujemy ofertę, a wreszcie przystępujemy do realizacji, czyli instalujemy urządzenia. Decydując się na skorzystanie z naszych usług wybierasz komfort cieplny na długie lata i możliwość redukcji opłat. Działamy na terenie całego pomorza (Gdańsk, Gdynia, Sopot, inne miasta)
WIĘCEJ W OFERCIE SYSTEMY GRZEWCZE

Kotłownie

Kotły / Piece

Grzejniki

Stacje uzdatniania wody

Folie grzewcze

Gazowe agregaty prądu

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!