ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła Gdańsk

Pompy ciepła to coraz chętniej wybierane rozwiązanie podczas decyzji o wyborze systemów grzewczych. Są bardzo wydajne, a jednocześnie ekologiczne i wykorzystują naturalne różnice temperatur do ogrzewania domu i wody użytkowej. Oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła Viessmann i alpha innotec. Dzięki nim zapewnisz sobie komfortowe temperatury w domu oraz ciepłą wodę, nie zanieczyszczając środowiska, jednocześnie uniezależniając się od sieci miejskiej!
Pompy ciepła są rozwiązaniem bardzo ekologicznym, a jednocześnie wydajnym. Pobierają energię cieplną z powietrza, wody lub gleby, a nie z paliw kopalnych. Nie emitują też szkodliwych substancji do atmosfery. Tak pozyskiwane ciepło jest ekologiczne, zielone i w pełni odnawialne. Trzeba przy tym mieć na uwadze ich wydajność. Ta jednak robi wrażenie nawet na nieprzekonanych! Nic dziwnego, że już w co siódmym nowym budynku instaluje się pompę ciepła. Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a pompy ciepła wybijają się na prowadzenie w kategorii ogrzewania domu i wody! Ilość wyprodukowanego ciepła jest wystarczająca, by ogrzać dom, wodę, a nawet ogrzewanie podłogowe i zapewnić sobie komfortową temperaturę w całym domu. A jeśli Twoje wątpliwości wzbudza konieczność pobierania prądu dla pracy sprężarki, to miej na uwadze, że pompa produkuje 2-4 razy więcej energii, niż pobrała z gniazdka. Do tego można uzyskać w województwie pomorskim dofinansowanie na pompy ciepła, co zmniejsza koszta inwestycji.

Czym są i jak działają pompy ciepła?

Osoby budujące domy coraz częściej decydują się na instalację pomp ciepła. Te urządzenia są ekologiczne i nieemisyjne, a jednocześnie uniezależniają od konwencjonalnych paliw i sieci miejskiej. Usługi miejskie stale drożeją, ponadto użytkownik jest zależny od wszelkich awarii i przerw w dostawach. Warto wiedzieć, że około 25% energii stanowi prąd pobierany z sieci, który jest jednak niezbędny do pracy sprężarki. Dolne źródło to grunt lub powietrze, górne źródło to sama instalacja grzewcza. Pompa działa w oparciu przemiany termodynamiczne, tak zwanego czynnika roboczego lub inaczej czynnika chłodniczego. W postaci płynnej przejmuje energię cieplną z gruntu lub powietrza, a następnie – po przejściu w postaci gazowej przez sprężarkę – trafia do skraplacza, gdzie oddaje ciepło samej instalacji grzewczej. Wtedy się skrapla, by następnie cykl się powtórzył.

Pompy ciepła składają się z:
  1. Parownika (wymiennik parowy)
    to tu czynnik roboczy (mieszanina gazu i cieczy) ulega odparowywaniu, tym samym odbierając energię cieplną z dolnego źródła.
  2. Sprężarki
    to element napędzany prądem z gniazdka. Czynnik roboczy zostaje zassany w postaci pary, która póki co ma niskie ciśnienie, do sprężarki. Tu wzrasta jego ciśnienie i temperatura.
  3. Skraplacza (wymiennika ciepła)
    w postaci gazowej czynnik roboczy trafia do skraplacza. Oddaje tu energię cieplną go źródła górnego, co z kolei powoduje jego skroplenie.
  4. Zaworu rozprężnego
    skroplony czynnik trafia na zawór rozprężny, czyli ostatni element w obiegu; zawór reguluje ilość czynnika, który trafi do parownika. W ten sposób obniża się też ciśnienie i temperatura czynnika roboczego. Czynnik, jak widać, nieustannie krąży w obiegu termodynamicznym, co przekłada się na cykliczną pracę pompy.

• Początkowe wydatki szybko się zwracają, ponieważ pompa ciepła znacznie pozwala zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Miejmy na uwadze, że ceny paliw takich jak olej opałowy czy koszty ogrzewania elektrycznego stale rosną, dlatego już w kilkuletniej perspektywie uda Ci się zaoszczędzić i to nawet kilkukrotnie.

• Aż dwie trzecie kosztów utrzymania budynku to koszty związane z jego ogrzaniem, dlatego łatwo możesz zauważyć, że zakup pompy ciepła jest rozwiązaniem nastawionym na oszczędności

• Zmniejszają się też koszta, związane z samym powstawaniem budynku - nie musisz budować komina ani magazynu opału.

• Nie musisz też tracić czasu na szukanie taniego paliwa o wysokiej jakości.Warto wiedzieć, że to przy wielu systemach grzewczych kwestia wpływająca na trwałość kotła i jego awaryjność, a także na sam koszt ogrzewania.

• Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe – należy zadbać jedynie o odpowiednie ustawienie regulatora i dostosować pracę pompy do potrzeb mieszkańców.

• Pompa zasilana prądem z urządzeń fotowoltaicznych zapewnia jeszcze większe oszczędności, co też zachęca do korzystania z OZE. Do tego sprawdza się, chłodząc pomieszczenia latem.

• Zyskujesz w ten sposób ekologiczne ogrzewanie

• Odpowiednio dobrana pompa ciepła pozwoli Ci odnotować oszczędności niemal od razu, a koszt instalacji zwróci się w perspektywie kilku lat - najczęściej od pięciu do siedmiu w stosunku do konwencjonalnych źródeł.

Jak wybrać pompę ciepła?

Jeśli korzystasz z kotła opalanego olejem lub propanem, pompa ciepła jest doskonałą alternatywą. Jak jednak wybrać najbardziej optymalną pompę? Służymy kompleksowym doradztwem przy wyborze idealnego modelu. Możesz jednak sam dokonać takiego wyboru. Na niewielkich działkach lepiej sprawdzi się pompa pobierająca energię cieplną z powietrza. Co do pozyskiwania ciepła z gruntu, lepiej sprawdzi się grunt gliniasty.
Pompa gruntowa, nazywana jest też pompą typu glikol/woda lub solanka/woda, w zależności od tego jaką cieczą wypełniony jest gruntowy wymiennik. Pobiera ona ciepło zgromadzone w ziemi, a za pomocą czynnika roboczego oddaje je wodzie znajdującej się w instalacji grzewczej. Dolne źródło, czyli grunt, ma przewidywalną temperaturę przez cały rok, dlatego można łatwo oszacować, jakie będą koszty ogrzania domu w ciągu roku. Taką pompę można wyposażyć w system pasywnego chłodzenia, który doskonale chłodzi dom latem.
Pompa powietrzna z kolei wykorzystuje energię cieplną zawartą w powietrzu. Choć wydaje się to zaskakujące, zasoby ciepła można pobrać nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz wynosi -20 stopni Celsjusza. Koszty montażu są stosunkowo niskie, ponieważ nie trzeba wykonywać kosztownych odwiertów. Można je ustawić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Doskonale sprawdzają się w istniejących budynkach z centralą grzewczą. Świetnie działają w hotelach i pensjonatach, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę w sezonie letnim - a wtedy pompa powietrzna ma największą wydajność. Taka pompa może też bezpiecznie podgrzewać wodę basenową.

Instalacja i montaż pomp ciepła – Gdańsk, Gdynia, Sopot, województwo pomorskie

Jako Boniterm zajmujemy się kompleksową obsługą zamówień związanych z odnawialnymi źródłami energii, w tym pompami ciepła. Dobieramy odpowiedni sprzęt do oczekiwań klienta, przygotowujemy projekt, instalujemy pompę w budynku i serwisujemy ją w razie potrzeby. Realizujemy zlecenia w obrębie całego Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) i całego województwa pomorskiego. Chcemy, by całe województwo pomorskie wykorzystało potencjał drzemiący w zielonej, bezpiecznej, niezależnej energii, co widać po popularności tych niezwykłych urządzeń..

Oferujemy pompy do pobierania ciepła gleby i powietrza o różnej mocy, w tym pompy zapewniające wentylację. Nie tylko wykonujemy projekt i sprzedajemy produkty, ale także oferujemy jej montaż, gwarancję i serwisowanie. Pompy w naszej ofercie są najwyższej jakości i zapewniają wysoką wydajność i trwałość, a to właśnie na tym najbardziej zależy klientom, decydującym się na taki sposób ogrzewania wody i budynku. Zapraszamy klientów do kontaktu osobistego, telefonicznego i bezpłatnej wyceny przez Internet!

WIĘCEJ W OFERCIE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Fotowoltaika

Kolektory słoneczne / Solary

Gazowe pompy ciepła

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!