OFERTA

Rekuperacja Gdańsk

Rekuperację nazywa się też wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła i ta nazwa dobrze sugeruje jej działanie. Standardowa wentylacja nie pozwala na odzysk ciepła, a przy tym nie usuwa wilgoci z mieszkania. Rekuperacja pozwala zaoszczędzić nawet 50% na ogrzewaniu domu, a jednocześnie jest bardzo ekologiczną metodą wentylacji, która jednocześnie pozwala odzyskać część ze zgromadzonego w mieszkaniu ciepła. Poza tym usuwa także wilgoć z pomieszczeń - a jak wiemy, przeciętnie w domu jednorodzinnym do powietrza trafia około 15 litrów wilgoci. Oferujemy montaż rekuperatorów na terenie całego województwa pomorskiego, dostarczając urządzenia bezpieczne i wydajne, które całkowicie odmienią warunki w Twoim domu i wpłyną na Twój budżet!

Jak działa rekuperator?

Pierwszym elementem budowy systemu rekuperacji jest czerpnia, która zasysa czyste powietrze z zewnątrz. Kanałami wentylacyjnymi dostaje się ono do centrali wentylacyjnej (rekuperatora), gdzie przechodzi jeszcze przez filtry, służące wyłapaniu kurzu i pyłków. W tym samym czasie kanałami wentylacyjnymi do rekuperatora trafia zużyte, wilgotne powietrze z pomieszczeń takich jak łazienka, toaleta czy kuchnia. Oba strumienie trafiają do rekuperatora, gdzie nie łączą się ze sobą, a jedynie zużyte powietrze oddaje ciepło świeżemu z zewnątrz. Czysty strumień trafia teraz do pomieszczeń takich jak salon i sypialnia, a ten zużyty i już schłodzony - na zewnątrz.

Rekuperacja to więc nie tylko wentylacja, ale jedna z metod ogrzewania mieszkania, która pozwala na realne odzyskiwanie ciepła, a co za tym idzie – na oszczędności. Ponadto oczyszcza ona powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń i alergenów. Te korzyści sprawiają, że wiele takich urządzeń montuje się w polskich domach.

Zalety rekuperacji

  • • Świeże powietrze jest zawsze dostępne w domu
  • • Ochrona przed smogiem
  • • Ciepłe powietrze zostaje w budynku – oszczędność na ogrzewaniu w sezonie zimowym
  • • Masz kontrolę nad szybkością wymiany powietrza
  • • Obniżenie wilgotności powietrza
  • • Brak przeciągów
  • • Można połączyć go z systemami grzewczymi, w celu jeszcze większych oszczędności
 

Jak wybrać rekuperację?

Warto mieć na uwadze, że im większa jest sprawność rekuperatora, tym większego poboru prądu będzie on wymagać. Trzeba mieć też na uwadze, jaka jest powierzchnia poszczególnych pomieszczeń. Warto przy tym przedstawić wymiary pokojów, warunki w nich panujące i to, czy któryś z domowników jest alergikiem. Rekuperacja wymaga projektu ze względu na oszacowanie wielkości jednostki centralnej, usytuowanie punktów nawiewowych oraz wywiewowych. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. .

Nie należy kierować się wyłącznie ceną. Koszt rekuperatora zależy od jego wydajności, sprawności i mocy, ale szybko może się okazać, że droższy rekuperator pozwala na szybsze oszczędności, a to z tego powodu najczęściej podejmujemy się instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 

Rekuperatory

Oferujemy następujące systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła:

 
Vitovent 300-W – do maksymalnej powierzchni około 230 metrów kwadratowych, pozwalający na 93% odzysku ciepła, o montażu wiszącym, przeznaczony do domów jednorodzinnych lub mieszkań i do nowego budownictwa

93%

Odzysku ciepła


Vitovent 300-W
 
Vitovent 300-F – do maksymalnej powierzchni około 210 metrów kwadratowych, pozwalający na 98% odzysku ciepła, ustawiany na podłożu, przeznaczony również do domów jednorodzinnych i mieszkań w nowym budownictwie

98%

Odzysku ciepła


Vitovent 300-F
 
Vitovent 300-C – do maksymalnej powierzchni do 90 metrów kwadratowych, pozwalający na 89% odzysku ciepła, o montażu ściennym lub w stropie, przeznaczony do mniejszych mieszkań i domów i obiektów modernizowanych.

89%

Odzysku ciepła


Vitovent 300-C

Oferujemy rekuperatory o zróżnicowanych parametrach, tak by zaspokoić potrzeby mieszkańców różnych budynków. Oprócz sprzedaży nasza firma oferuje bezpieczny i skuteczny montaż urządzeń w domu, a także serwisowanie i przeglądy. Świadczymy usługi na terenie całego województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot, inne miasta, okolice). .

WIĘCEJ W OFERCIE

Odnawialne źródła energii

Systemy grzewcze

Rozwiązania dla przemysłu

Serwis i konserwacja

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!