SYSTEMY GRZEWCZE

Folie grzewcze

Wiesz, że możesz zamienić swoje lustra w grzejniki? Wystarczy zastosować folię grzewczą, czyli innowacyjny system grzewczy, który ogrzeje Twoje mieszkanie dzięki podczerwieni. Można je łączyć z innymi źródłami ciepła lub stosować samodzielnie, tak jak kocioł czy pompę ciepła. Przybiera formę ogrzewania podłogowego, sufitowego lub ściennego, jest prosta w montażu i daje wyjątkowy komfort cieplny. Oferujemy wydajne i oszczędne folie grzewcze, montujemy i instalujemy je na terenie całego województwa pomorskiego.

Czym jest folia grzewcza i jak działa?

Folie grzewcze w Polsce są jeszcze nowością, ale w krajach skandynawskich montuje się je już od kilkudziesięciu lat. Folia ma grubość zaledwie 0,5 mm i sprzedawana jest w pasach o szerokości 50 cm i różnej długości. Najczęściej folię montuje się pod podłogą, ale można też stosować folie grzewcze ścienne czy sufitowe. W odstępach kilku milimetrów w poprzek folii układa się paski grafitowe, z których każdy stanowi osobny element grzejny. Dzięki temu zajmują prawie całą powierzchnię, przez co folia rozgrzewa się na całej swojej długości i szerokości. To zapobiega nadmiernemu punktowemu przegrzewaniu się paneli podłogowych, które prowadzi do ich uszkodzenia. Pod panele drewniane stosuje się folie o mocy 60 W/m², natomiast pod panele laminowane folie o mocy 80 W/m². Warto mieć na uwadze, że folia działa jak ogrzewanie podłogowe, czyli ogrzewa nie tylko podłogę (i daje komfort cieplny stopom) ale także całe pomieszczenie. Folie montuje się wyłącznie pod panelami podłogowymi na wygłuszającej piance i przykrywa się je folią budowlaną.

Zastosowania folii grzewczej

Folia służy do ogrzewania budynków. Doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i domach, choć można ją z powodzeniem instalować w instytucjach użytku publicznego i w przedsiębiorstwach.

Zalety folii grzewczej

Folia jest tania w użytkowaniu. Koszty eksploatacji folii grzewczej w przypadku domku jednorodzinnego wyniosą około 2 tysięcy złotych rocznie, co oznacza, że jest ona tańsza od ogrzewania gazem ziemnym. Wynika to z tego, że folia pobiera niewiele energii elektrycznej.

Folia ułożona na podłodze daje przyjemny komfort chodzenia nawet boso po mieszkaniu, podobnie jak ogrzewanie podłogowe, które jednak jest droższe w użytkowaniu.

Koszt inwestycji jest również niewielki, zwłaszcza w porównaniu z oszczędnościami wynikającymi z użytkowania.

Folia jest całkowicie przyjazna alergikom, bo nie unosi kurzu do góry, co tak dokucza osobom uczulonym na kurz w mieszkaniach ze standardowymi grzejnikami.

Przyczynia się do redukcji wilgoci w pomieszczeniu, zapewniając idealny poziom wilgotności we wnętrzu.
Jest łatwa w montażu; można to zrobić z powodzeniem samodzielnie. Jeśli nie wiesz, jak poprawnie zainstalować folię grzewczą, przychodzimy Ci z pomocą jako eksperci w jej kładzeniu!

Folia ma jeszcze jedną zaletę – naklejona pod powierzchnią lustra zapobiega jego zaparowywaniu.

System jest bezawaryjny, bezobsługowy i bajecznie prosty w sterowaniu.

Folia zapewnia wysoki komfort cieplny, jednocześnie obniżając temperaturę. Warto mieć na uwadze, że każdy stopień Celsjusza mniej to oszczędność na poziomie 8-10%.

Folią steruje się z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza. Dzięki temu łatwo jest dostosować temperaturę, co przekłada się na oszczędności.

Jaka jest żywotność folii grzewczej?

Folia grzewcza działa bezawaryjnie przez nawet 100 lat. Po tym czasie należy ją wymienić na nową. Folia grzewcza doskonale radzi sobie z wilgocią.

Czy folia grzewcza jest szkodliwa?

Promieniowanie podczerwone nie jest szkodliwe dla zdrowia, a nawet wpływa na nie korzystnie. Folia grzewcza też jest korzystna dla alergików, bo nie powoduje ruchu powietrza, więc nie przyczynia się do unoszenia się alergenów. Ponadto redukuje wilgoć, więc minimalizuje ryzyko powstawania pleśni i grzybów. Folię szczególnie cenią sobie osoby cierpiące z powodu przewlekłego zapalenia zatok. Folia także nie jest szkodliwa dla środowiska, a połączona z odnawialnym źródłem energii jest mu wyjątkowo przyjazna. Doskonale sprawdza się w połączeniu z fotowoltaiką.

Jak wybrać folię?

Folię wybiera się pod względem jej mocy na podstawie zapotrzebowania domu na ciepło. Takie informacje znajdziemy w projekcie domu. W nowym budownictwie zapotrzebowanie wynosi najczęściej około 80 W na każdy metr kwadratowy. Do tego należy wiedzieć, że im większa powierzchnia podłogi znajdzie się pod folią, przez tym krótszy czas pomieszczenie będzie się ogrzewać. W tym celu warto wybrać folię, która pokryje całą podłogę. Należy wybierać tylko folię z certyfikatem bezpieczeństwa i odpowiednimi atestami –przewodzi ona napięcie elektryczne, dlatego bezpieczeństwo jest bardzo istotne.

Sprzedajemy, montujemy i instalujemy folie grzewcze na terenie całego województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia Sopot, inne miasta). Dzięki naszym foliom swobodnie ogrzejesz dom, przedsiębiorstwo czy instytucję. Nasze folie cechują się wysoką bezawaryjnością i są całkowicie bezobsługowe, dajemy także na nie długą gwarancję.

WIĘCEJ W OFERCIE SYSTEMY GRZEWCZE

Kotłownie

Kotły / Piece

Ogrzewanie podłogowe

Grzejniki

Stacje uzdatniania wody

Gazowe agregaty prądu

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!