SYSTEMY GRZEWCZE

Kotły

Oferujemy zróżnicowane systemy grzewcze dla domów, instytucji i przedsiębiorstw, cechujące się wysoką wydajnością i wytrzymałością. Wybierz najbardziej odpowiedni dla potrzeb swojego domu i zapewnij sobie ciepło nawet w trudnych warunkach atmosferycznych!

Kocioł a piec

Niewiele osób wie, że mówiąc o piecu ma tak naprawdę na myśli kocioł. Piece służą do ogrzewania miejscowego, palenisko lokalizuje się bezpośrednio w pomieszczeniu, które ma zostać ogrzane. Ciepło jest magazynowane i stopniowo rozprzestrzeniane po pomieszczeniu przez cały dzień. Zapewniają wysoki komfort cieplny w pomieszczeniu ogrzewanym, jednak nie grzeją sąsiednich i nie mogą być podłączone do grzejników. Z kolei kocioł oddaje ciepło przy pomocy wody, którą przekazuje do grzejników, a nie bezpośrednio do otoczenia. To element centralnego (CO), a nie jedynie miejscowego ogrzewania. Zapewnia wysoki komfort cieplny i pozwala na regulację temperatury przy pomocy termostatów. Ich cena zależy przede wszystkim od sposobu, w jaki się w nich pali.

Kocioł kondensacyjny

Czym się z kolei różnią oferowane przez nas kotły kondensacyjne od tych tradycyjnych? W starych kotłach spaliny wyrzucane są do atmosfery w wysokiej temperaturze, czyli około stu stopni. W ten sposób traci się ciepło, które mogłoby jeszcze zostać wykorzystane. W przypadku kotłów kondensacyjnych ta temperatura wynosi około trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, w zależności od konkretnego modelu (warto sprawdzić informacje dotyczące tego czynnika przed zakupem kotła). Dzieje się tak dzięki zjawisku kondensacji, czyli wykropleniu wody ze spalin. Czy warto kupić kocioł kondensacyjny? Zdecydowanie tak! Pracują oszczędniej o nawet 11%, a ich zakup zwraca się w perspektywie kilku lat. Nasze kotły gazowe i olejowe kondensacyjne pracują wydajniej o nawet 20%, a względem starych kotłów różnica ta wynosi nawet 30%. To mocny argument, by wymieniać stare urządzenia na te nowszej generacji, które pozwolą Ci wydajniej ogrzać dom i wodę, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i najczęściej to właśnie po takie systemy zgłaszają się do nas klienci.

Kotły w naszej ofercie

Oferujemy kotły olejowe i gazowe kondensacyjne oraz kotły opalane drewnem w postaci granulatu, zrębków i polan drzewa. Wybór najbardziej efektywnego rozwiązania należy do Ciebie. Pamiętaj, że służymy kompleksowym doradztwem podczas wyboru najodpowiedniejszego urządzenia, dzięki czemu koszty użytkowania będą niższe, a wydajność możliwie najwyższa. To, jaki kocioł najlepiej się sprawdzi, zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, jakie nakłady jesteś skłonny ponosić w ramach ogrzewania mieszkania.

Boniterm – kotły dla Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz całego województwa pomorskiego!

Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu, sprzedajemy urządzenia, oferujemy także bezpieczny i skuteczny montaż w domu klienta. Oferowane przez nas źródła ciepła cieszą się wysokim uznaniem w branży ze względu na ich niezawodność, wydajność i oszczędność. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala na redukcję kosztów użytkowania, a także obniżenie emisji spalin. Zakup szybko się zwraca dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Z usług naszej firmy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa i instytucje użytku publicznego, a nasze systemy sprawdzają się w różnych wnętrzach. Oferujemy także serwis kotłów na wypadek wszelkich awarii i usterek.
WIĘCEJ W OFERCIE SYSTEMY GRZEWCZE

Kotłownie

Ogrzewanie podłogowe

Grzejniki

Stacje uzdatniania wody

Folie grzewcze

Gazowe agregaty prądu

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!