SYSTEMY GRZEWCZE

Stacja uzdatniania wody Gdańsk

Woda jest jednym z najważniejszych zasobów, który towarzyszy nam w każdym momencie życia codziennego. Już starożytni wiedzieli, że od dostępu do czystej wody zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie – warto jest zadbać o to, aby była ona najwyższej jakości. Jest to możliwe dzięki kompleksowym systemom zmiękczającym wodę.

Czy warto zainwestować w stację zmiękczania wody?

Tak, jest to idealne rozwiązanie zarówno w przypadku dostępu do wodociągów komunalnych, jak i ujęcia własnego. Dlaczego?
W przypadku dostępu do sieci wodociągowej, nasze systemy pozwalają na usunięcie wtórnych zanieczyszczeń, wynikających ze stanu technicznego rur doprowadzających wodę do naszych gospodarstw. Konsekwencją tego może być zmętnienie wody, pogorszenie jej smaku i zapachu, czy zmiana jej zabarwienia. Są to istotne czynniki, wpływające następnie na jakość naszych potraw czy higieny osobistej. Dzięki uzdatnianiu wody możesz cieszyć się wspaniałą kąpielą i pysznymi obiadami!

Częstym problemem, związanym z dostępem do sieci wodociągowych jest chlor, służący do oczyszczania wody. On również w znacznym stopniu wpływa na jej smak, zapach i barwę. Nasze rozwiązania pozwalają na usunięcie nieprzyjemnego, chlorowego posmaku i zapachu, co znacząco wpływa na komfort korzystania z bieżącej wody.

Najczęściej spotykanym problemem w gospodarstwach z dostępem do sieci wodociągowej jest twardość wody. Zawarte w niej naturalne wodorowęglany, węglany wapnia, a także chlorki, siarczany i azotyny mogą powodować trudny do usunięcia nalot na instalacjach sanitarnych i urządzeniach AGD, takich jak zmywarka czy czajnik, a w skrajnych sytuacjach doprowadzają do trwałych uszkodzeń tych urządzeń. Twardość wody może być również przyczyną problemów z włosami i cerą.

Twardość wody wpływa też namacalnie na działanie systemów grzewczych.

W przypadku gospodarstw korzystających z ujęć własnych, trudno jest kontrolować jakość wody. Najczęściej nie odpowiada ona normom jakościowym, ustalonym dla wodociągów komunalnych. W związku z tym, zawierać może związki żelaza, mangan, amoniak czy substancje organiczne, które mają negatywne oddziaływanie na urządzenia i instalacje domowe, a w niektórych przypadkach również na zdrowie. Systemy uzdatniające pozwalają wyeliminować to zagrożenie.

Jak działa stacja zmiękczania wody?

Woda uzdatniana jest zarówno w procesie zmiękczania, jak i filtracji. Proces zmiękczania wody zachodzi na złożu jonowymiennym. Woda, która przez nie przepływa zawiera kationy wapnia i magnezu (to właśnie one odpowiadają za jej twardość!), które zastępowane są przez jony sodu, które zmieniają jej skład chemiczny. Filtrowanie natomiast ma na celu usunięcie z niej zanieczyszczeń (zarówno biologicznych, jak i chemicznych) poprzez działanie zainstalowanych filtrów: mechanicznych, mikrobiologicznych i tych z węglem aktywnym.

Stację montuje się w prosty sposób przy przyłączu zimnej wody. Potrzebujesz jedynie dostępu do kanalizacji i stałego dopływu prądu, a jedyne, co musisz zrobić, to raz na kilka tygodni dosypać do stacji soli tabletkowanej. W ten prosty sposób możesz zapewnić dostęp do miękkiej, dobrej jakościowo wody w swoim gospodarstwie.

W przeważającej większości kraju zmagamy się z problemem twardej wody. Wynika to z położenia geologicznego Polski. Twarda woda może powodować zakamienienie się instalacji i urządzeń doprowadzając czasem nawet do ich uszkodzeń i korozji. Zauważmy również, że obniża ona efektywność działania detergentów, w wyniku czego zużywamy ich dużo więcej. Kamienny osad na armaturze i sprzętach AGD jest wymagający w codziennych porządkach i choć pozbycie się go jest możliwe, jest całkowicie nieefektywne - za chwilę pojawi się znów. Twardość wody ma także niekorzystny wpływ na naszą kondycję zdrowotną i wygląd, doprowadzając do przesuszenia skóry i włosów. Chociażby ze względu na to warto jest zainwestować w zmiękczacz wody.

Jaką stację zmiękczania wody wybrać?

W zależności od wielu czynników takich jak zapotrzebowanie czy wielkość gospodarstwa domowego, możemy wybrać różne modele uzdatniaczy różniących się między sobą nie tylko wielkością, ale również wydajnością i konsumpcją materiałów eksploatacyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia 2 w 1 zamiast montowania osobno urządzenia filtrującego i zmiękczającego, dzięki czemu jednocześnie unikniemy problemu kamiennego osadu jak i zredukujemy ryzyko zanieczyszczenia wody.

Takim urządzeniem jest Aquahome Duo, który pełni obie te funkcje. Poza oszczędnością miejsca istotne jest, że filtry zawarte w części filtrującej przedłużają żywotność żywicy jonowymiennej, która jest niezbędnym elementem części zmiękczającej. Jest to więc również oszczędność pieniędzy – zarówno na sprzęcie, jak i wymianie części, a ciesząc się wodą dobrej jakości - również na detergentach i środkach czystości.

W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia filtrujące:

  • • Aquacarbon, wielofunkcyjny filtr eliminujący zapach chloru.

  • • Aquamix-N do filtrowania wód zawierających duże ilości żelaza i manganu, a także urządzenia zmiękczające wodę z serii.

  • • Aquahome Fit dla klientów dysponujących niewielką powierzchnią montażową z możliwością instalacji w szafce kuchennej).

  • • Aquahome Compact – przeznaczony dla domów jednorodzinnych

  • • Aquahome 20-N – najczęściej wybierany model, przeznaczony dla domów posiadających do 2 łazienek

  • • Aquahome 30-N– dla większych gospodarstw domowych oraz klientów wymagających wszechstronnego i w pełni zautomatyzowanego sprzętu

  • • Aquaset 500 – urządzenie do kotłowni wodnych niskotemperaturowych o mocy do 500 kW

  • • Aquaset 1000 –urządzenie do kotłowni wodnych niskotemperaturowych o mocy od 500 do 1000 kW


Skontaktuj się z nami aby dobrać odpowiednie urządzenie dla Twojego gospodarstwa!

Stacje zmiękczania wody w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz województwie pomorskim – Boniterm

Skorzystaj z naszej oferty aby woda, której używasz była jak najlepszej jakości zarówno dla Ciebie jak i Twoich domowników. Nasi najlepsi konsultanci doradzą Ci jaki typ stacji będzie dla Ciebie najlepszy. Następnie nasza wykwalifikowana ekipa montażowa zamontuje system dostosowany wprost do Twoich potrzeb. Nasz dział obsługi klienta pozostaje do Twojej dyspozycji przez cały okres eksploatacji stacji uzdatniającej, abyś mógł być w pełni zadowolony z naszych usług i cieszyć się czystą, zdrową wodą.

W obszar naszej działalności wchodzą: Gdańsk, Gdynia, Sopot (całe Trójmiasto!) oraz całe województwo pomorskie. Zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową lub telefoniczną!
WIĘCEJ W OFERCIE SYSTEMY GRZEWCZE

Kotłownie

Kotły / Piece

Ogrzewanie podłogowe

Grzejniki

Folie grzewcze

Gazowe agregaty prądu

Masz pytania?
Skontatuj się z nami!